Ankara’yı Keşfedin

ANKARAYI KEŞFEDİN

 

Anıtkabir:

Anıtkabir, Türk Kurtuluş Savaşı’nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün, Ankara Anıttepe’de (eski adıyla Rasattepe) bulunan anıt mezarıdır. Ankara gezilerinde ilk ziyaret edilmesi gereken yer olan Anıtkabir, Atatürk’ün ebedi dinlenme yeridir. Her yıl özellikle 10 Kasım ve resmi tatillerde yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Anıtkabir, şehrin de en önemli simgesidir.

Otelimize uzaklığı: 8,5 KM.

 

 

 

Anadolu Medeniyetleri Müzesi:

Paleolitik Çağ’dan itibaren Anadolu topraklarının özgün eserlerine ev sahipliği yapan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, iki tarihi binadan oluşmaktadır. Bunlar Osmanlı Dönemi yapıları olan Mahmutpaşa Bedesteni ve Kurşunlu Han’dır. 2014’te restore edilerek yenilenen bu müzede sanal turlar, canlandırmalar ve Göbeklitepe’deki T biçimli dikme replikalar ve eserlerle birlikte tarihe bir yolculuk yapmanızı sağlamaktadır.

Otelimize uzaklığı:11 km.

 

 

 

Ankara Kalesi:

Ankara’nın tarihi simgesel yapılarından biri olan 42 kulesiyle ünlü Ankara Kalesidir. Kale, bulunduğu tepeden sunduğu panoramik şehir manzaraları ile yerli ve yabancı turistlerin şehirde ilk uğradığı yerler arasındadır. Ankara Kalesi, M.S. 7. yüzyılda Persler tarafından inşa edilmiş ve Osmanlılara kadar pek çok devlet ve imparatorluk tarafından kullanılmış.

Otelimize uzaklığı:11 km.

 

 

 

 

Ankara Etnografya Müzesi:

Türkiye’nin en eski müzelerinden biri olan Ankara Etnografya Müzesi, 1930 yılında Namazgah semtinde ziyarete açıldı. Orta Asya Türklerinden Selçuklu ve Osmanlı dönemine uzanan Türk kültürüne ait eserler, dönemlere göre değişen yaşam tarzları, kültürel simgeler, motifler, tarihi eserler, eşyalar ve dönem giysilerinin sergilendiği koleksiyonları keyifle gezebilirsiniz.

Otelimize uzaklığı:10 km

 

 

 

 

Rahmi M. Koç Müzesi:

Türkiye’nin az sayıdaki sanayi müzelerinden biri ve Ankara’nın ilk sanayi müzesi olan Rahmi M. Koç Müzesi, 2005 yılında hizmete başlamıştır. Koç ailesine ait özel koleksiyonların yanı sıra ulaşım, denizcilik, havacılık bilim ve sağlık alanındaki sergilerini de gezebilirsiniz.

Otelimize uzaklığı:11 km.

 

 

 

 

Kocatepe Camii:

Başkentin en büyük ve görkemli camilerinden biri olan Kocatepe Camii, 20 yıllık bir inşa sürecinden sonra 1987’de açıldı. Cami içindeki çinileri, taş işçiliği ve etkileyici mimarisi ile turistlerin de çok ilgisini çekiyor. Çankaya ilçesinde, Kızılay Meydanı’ndan kısa bir yürüyüş mesafesindeki Kocatepe Camii, her gün ziyarete ve kullanıma açık.

Otelimize uzaklığı:9,5 km

 

 

 

 

Augustus Tapınağı:

Ankara merkezinde binlerce yıllık geçmişi olan antik bir tapınak bulunuyor. Altındağ semtinde yer alan Augustus Tapınağı, M.Ö. 25 ve 20 yılları arasında inşa edilmiş bir eser. İçindeki ünlü Ankara Anıtı, yazıtlar ve kitabeleriyle ilgi gören tapınak, şehir merkezinde keyifli bir tarih gezisi sunuyor.

Otelimize uzaklığı:11 km

 

 

 

Roma  Hamamı:

Ankara Roma Hamamı, Ankara’nın Altındağ ilçesinin Ulus Meydanı’ndan Yıldırım Beyazıt Meydanı’na uzanan Çankırı Caddesi üzerinde yer almaktadır. 3. yüzyılda Septimius  Severus’un oğlu Roma İmparatoru Caracalla tarafından Sağlık Tanrısı Asklepios adına yapılmıştır.

Otelimize uzaklığı: 11 km